2015. május 15. 23:24

Michelisz nagyot robbantott a Nürburgringen

Michelisz Norbert - 2015 Hungaroring

Michelisz Norbert volt a legjobb hondás és egyben továbbra is a legszerencsésebb versenyzők egyike a Nordschleifén.

Mind a szabadedzések mind pedig az időmérő egy órás volt: érthetően a hagyományos szétlövéses rendszer nem működhetett egy 25 km hosszú pályán. Sabine Schmitz esőt kért a Nürburgringre. Mivel születésnapja volt, megkapta. Kaptak hozzá egy kis ködöt is, amit gyakorlatilag vágni lehetett, ezért az első szabadedzést halasztották a szervezők, jobb körülményekre várva. Végül negyed órás késéssel elindulhattak a versenyzők. A zöld jelzés mellett a boxutca végén a "Kapcsold fel a fényszórót!" táblát is megkapták. A pálya igen vizes volt, Mehdi Bennani meg is csúszott, belesimult a korlátba, majd – mintha mi se történt volna – tankjával visszaindult a pályára. A köd ellenére Michelisz már látótávolságon belül volt, csakhogy Bennani nem nézett a tükörbe, mialatt visszarángatta a kocsiját a pályára, így a másik oldalon csaknem Norbiba simult bele... A Zengő versenyzőjének igencsak szerencséje van a hétvégén. Tegnap az a defekt, amiből nem lett nagyobb baj, ma pedig egy elkerült ütközés. A Lada igen jól kezdett, Jaap van Lagen végzett az első edzésen az élen, Rob Huff és Tom Chilton előtt. Michelisz a hatodik időt autózta. A második edzésre szépen felszáradt a pálya, felszállt köd is, helyreállt a világ rendje, csak Hugo Valente furakodott be valahogy a második helyre, José Maria López és többi Citroën közé. Az időmérő edzésre a 24 órás időmérője után került sor, a WTCC visszatért a hagyományokhoz: egy órás, normál, régi rendszerű edzést futottak. Már Huff autójának motorháztetője sem volt a legjobban rögzítve (a belső felvételekből legalábbis úgy tűnt), van Lagen autója pedig egyenesen megadta magát az első gyorskörén. Füstöt okádott a holland Ladája, lépésben tudta csak visszavinni a boxba, a hangja pedig egyenesen rémisztő volt. Huff még tudott értékelhető időt futni, de ő is csak a 13. helyig vitte. Aztán, látva, hogy ezzel az autóval ezen az edzésen már nem megy tovább, kiment a nézők közé fotózkodni – nem mondhatni, hogy nem keresi a napos oldalát a dolognak! Az időmérő egyetlen balesetét Ma Quing Hua részéről láttuk: megcsókolta a korlátot, és csodával határos módon a Citroën nem ment tovább: oda lehet úgy vágni az autót, hogy ott maradjon! Az edzésen végig villogott Michelisz és Valente is, a végére be is furakodtak a Citroënek közé, széttúrva a négyest. López szerezte meg a pole-t, mögüle Valente indul holnap, Sebastien Loeb a harmadik a sormintában, majd egy újabb nem Citroën és privát következik: Michelisz. Ma, Yvan Muller és Bennani sorakozik mögöttük. Gabriele Tarquini a nyolcadik, Tom Coronel pedig elintézte egyrészt Tiago Monteirónak a második verseny első rajtkockáját, másrészt csapattársának, Chiltonnak mindkét versenyre a 11. rajthelyet azzal, hogy nem túl jó érzékkel a kilencedik (és nem a nyilvánvalóan megcélzott tízedik) helyet találta telibe néhány másodperccel a kockás zászló előtt. Ne feledjük azonban, hogy Coronel mellett John Filippi, Mehdi Bennani és Grégoire Demoustier is a rajtrács végéről indul az első versenyen, a motorok cseréje miatt. A versenyek helyi idő szerint 11:15 és 12:15-kor kezdődnek.