2015. november 27. 23:50

Michelisz Norbi megnyerte a privát bajnoki címet!

Michelisz Norbi és Zengő Zoltán a 2015-ös privát világbajnoki cím megnyerése után

Szöveg: Zenő motorsport Norbi kihozta magából a maximumot, az ötödik helyről a harmadik helyre hozta be a Civicet. Ebben ugyan szerepe volt, hogy Filippinek is, aki nem bírta a nyomást és a rajtnál bemozdult.

Michelisz a jobban tapadó oldalról indult, de az előtte lévő Muller és Ma is jól kapta el a rajtot. Az olasz D’Aste és a holland Catsburg kiesett, és olyan rossz helyen, hogy be kellett küldeni a biztonsági autót. A versenytávot emiatt megemelték 14 körre.

Végül csak-csak sikerült „kimenteni” a sóderágyba szorult két autót és a hatodik körben végül újra tudták indítani a futamot. Rögtön az első kanyarban Filippi kiforgott és elvesztette a vezető pozícióját, ráadásul ezzel egy időben jött a várható büntetése is – áthajtás a rossz rajt miatt. Michelisz ezzel a harmadik lett, de Loeb és Bennani szorosan mögötte voltak. Tarquin feljött a hetedik helyre, mivel megelőzte Lapierret.

A világbajnok López folyamatosan nyomás alatt tartotta az előtte haladókat, végül a nyolcadik helyen fejezte be a szezon utolsó futamát.

Muller így megnyerte a 2015. év utolsó futamát kínai csapattársa, Ma előtt. Michelisz Norbit a harmadik helyen intették le és ismét dobogóra állhatott. Összetettben Michelisz Norbert hatodik lett 193 ponttal, mindössze négy ponttal maradt le az olasz Tarquini mögött.

Viszont megnyerte a Yokohama Drivers’ Trophyt 168 ponttal a marokkói Bennai és Chilton előtt.